פילתרופיה משפחתית

הנרי ניצול השואה

התורמים

הנרי אורנשטיין- איש העסקים

הנרי אורנשטיין הגיע לארה"ב בשנת 1947 והחל דרכו כאיש מכירות.

לימים, הבחין הנרי במקרה בבובה בדמות כלה שתפסה את עינו בשל מחירה הרב (עלתה 29.90 $, מחיר השווה היום לכ- 200 $). הנרי החליט לנסות ולייצר דגם של בובה במחיר שווה לכל נפש וכך הפך במהרה לממציא וליצרן צעצועים, כשעיקר פעילותו הייתה ליצור העתקים לבובות יקרות שנמכרו בחנויות כל בו.

בשנות ה- 50 ייסד הנרי את "צעצועי טופר", מפעל שייצר צעצועים שזכו לביקוש רב בארה"ב: בובות שנקראו Dolly suprise ו- Susy cute, וכן צעצועי מכוניות שנקראו Johnny lightning.

כמו כן יצר בובה חדשנית, בובה שמצמצה בעיניה ושעליה גם רשם לימים פטנט, אחד מכ- 100 פטנטים שבבעלותו.

הנרי הבחין בצעצועים מיוחדים שיוצרו ביפן, צעצועים המשנים את צורתם מכלי רכב לרובוטים ה Transformers. בשנת 1983 טס הנרי ליפן, לחברת הצעצועים Takara כדי לרכוש את הזכויות להפצם של ה- Transformers.
הנרי פנה ליצרנית הצעצועים. חברת Hasbro האמריקאית ושכנע אותה ליצר עבורו את ה- Transformers שהינם צעצועים אטרקטיביים מאז ועד היום. 

הנרי הוא שחקן פוקר מצטיין וסבור שמשחק הפוקר הינו מרתק ומאתגר המשלב יכולות וכישורים רבים כגון חישוב סיכויים/סיכונים, זיכרון טוב ויכולת זיהוי תגובות השחקנים המשתתפים במשחק. כשנהג להתבונן בתחרויות פוקר בטלוויזיה, הבין שהמשחק משעמם את הצופים בבית שכן אין בידיהם יכולת לדעת באילו קלפים מחזיקים השחקנים.


הנרי הגה והמציא פטנט נוסף, אשר שינה את פני משחקי הפוקר בעולם, ויצר "חלונות" בשולחן הפוקר כך שמצלמה יכולה לצלם מתחת לשולחן את הקלפים ולהעביר לצופים בטלוויזיה תמונת מצב של הקלפים המצויים בידי השחקנים. המצאה זו, עשתה מהפך בהתעניינות של צופי הטלוויזיה במשחקי הפוקר ומאז ועד היום משחקי פוקר משודרים, זוכים לחשיפה גדולה וקהל  הצופים בהם גדל. הנרי אף הפך למפיק של תחרויות פוקר בטלוויזיה.